prof. RNDr. Vladimíra Krále DrSc. v Jihlavě

 

15.2. Krása a symetrie, aneb jak vybírat životního partnera

22.2. Hledání počátku a cíle. Je život ve vesmíru pouze náhoda?

 

Přednášky pořádá Církev adventistů v Jihlavě a budou se konat v kostele Církve adventistů s.d. Mošnova 1 (za City Parkem), vždy v sobotu ve 14.30 hodin. Vstupné je dobrovolné.

Vladimír Král působil v institutu Maxe Plancka pro medicínský výzkum v německém Heidelbergu, v Sessier Group a institutu Howarda Hughese v USA, vyučoval na univerzitě v japonském Kjótu, byl ředitelem výzkumu léčiv v podniku Zentiva a nyní vede mezinárodní skupinu molekulárního rozpoznávání na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Profesor Král publikoval desítky patentů i stovky článků ve světových vědeckých časopisech a na základě podrobného pozorování přírodních procesů na úrovni buněk a molekul, odmítá teorii náhodného vzniku a vývoje života, kterou považuje za odborně překonanou již v druhé polovině dvacátého století. Na základě současných technických možností a vědeckého pozorování, pronikajícího do nanosvěta, naopak podporuje existenci vyšší inteligence, která je příčinou vzniku celé lidské civilizace.

Profesor Vladimír Král bude také na pozvání jihlavské nemocnice přednášet v tamějším kongresovém sále pro lékaře, zdravotnický personál a odbornou veřejnost, ve čtvrtek ve 14.00 hodin, na téma: „Lidský genom. Od genetiky k epigenetice“.