V únoru Jihlava opět po necelém roce přivítá Prof. RNDr. Vladimíra Krále, DrSc. V modlitebně Mošnova 1 proběhnou dvě přednášky. V sobotu 15. února za účasti mladých lidí z celé Vysočiny otevře prof. Král téma „Krása a symetrie, aneb jak vybírat životního partnera“. O týden později v sobotu 22. února je připravena přednáška s názvem „Hledání počátku a cíle. Je život ve vesmíru pouze náhoda?“ Obě přednášky se uskuteční ve 14.30 hodin, jsou určeny pro širokou veřejnost, vstupné je dobrovolné.

Výše uvedené akce předchází odborná přednáška prof. Krále, který na pozvání Nemocnice Jihlava otevře 13. února ve 14 hodin v kongresovém sále nemocnice pro odbornou veřejnost téma „Lidský genom. Od genetiky k epigenetice“.

Profesor Král je kapacitou v oblasti molekulárního výzkumu. V současné době vede Laboratoř molekulárního rozpoznávání na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze. Více se o prof. Královi můžete dozvědět na http://www.hopetv.cz/archiv-poradu/host-hopetv-prof-rndr-vladimir-kral-drsc-2.html