Krajicek_15_10_16_(114)V sobotu 15.10.2016 jsme si připomněli 60. výročí založení sboru v Jihlavě (foto zde). Celá slavnostní bohoslužba se konala v pronajatých prostorech Business hotelu. V dopolední části si nejdříve položili otázky o utrpení Joba /a také se na ně snažili odpovědět/ kazatelé Pimek a Zástěra. Potom s námi manželé Miškejovi prošli historii vzniku církve a.s.d. formou prezentace. V dopoledním kázání nám posloužil br. Krajíček, který zde působil v Jihlavě v letech 1971-1975. Bratr ve svých 87 letech přinesl pro všechny shromážděné mladistvě znějící myšlenky o tom, že náš Bůh je dokonalý a také my máme být dokonalí a také zralí jako pšenice z Ježíšova podobenství. Proto jsme byli vyzváni, abychom přijali množství Boží lásky do našich srdcí a tím nezůstali nezralí.
Pracovníci hotelu a ženy jihlavského sboru zaplnili v poledne naše žaludky dobrým obědem a ještě zbyl čas na přátelské besedování spolu navzájem, když jsme se mnozí desítky let neviděli.
Odpoledne nás br.Hořínek vzal na procházku historií vzniku sborů na Vysočině, do kterého byl zasazen i příběh jihlavského sboru. Mnozí pamětníci mohli na dobových fotografiích zavzpomínat na své předchůdce a průkopníky, ale také se i vidět třeba v podstatně mladším provedení a s úsměvem přemýšlet nad dobou dávno uplynulou.
Celý dopolední i odpolední program byl proložen hudebními vystoupeními.
Br.Stejskal z ústředí církve MSS na závěr přinesl požehnání pro každého, kdo přišel a s tímto a s mnoha zážitky jsme se v podvečer rozjížděli k domovům.
Někteří ještě využili večer možnost navštívit naši modlitebnu na Mošnové ulici a cestou se podívali na přestavěný objekt bývalé modlitebny na Hradbách.
Budeme se těšit opět na nějaké zajímavé setkání sborů zejména zde na Vysočině, abychom mohli znovu prohloubit naše přátelství navzájem.